Program * červen 2010

čtvrtek 3 + pondělí 7 / vždy v 18:00 – 22:00

OFFCITY_WORKSHOP // Prostor světla: veřejný prostor jako světelné prostředí

Seminář o světle ve veřejném prostoru, jeho funkční a estetické úloze, přesazích k umělecké instalaci a site specific aktivitám.

Světlo provází člověka od nepaměti jako nezastupitelný prvek interakce se světem. Vedle jeho základní praktické funkce se brzy stalo estetizujícím nástrojem ve specifických oblastech lidské kultury, zásadně pak v urbanizované městské krajině.
Světlo formuje prostor a objekty v něm, artikuluje dimenze a charakter - atmosféru viditelného, přisuzuje jim sémantickou rovinu (funkční, estetickou, uměleckou) a je tak specifikým výrazovým prostředkem. Podívejte se na město v jiném světle.

Design – Architektura – Energie – Genius loci – Světlo – Stín – Smog

Seminář povedou lektoři Institutu světelného designu (Pavla Beranová a další).

Na seminář je nutná předchozí rezervace na e-mailu: sarka@offcity.cz, maximální počet účastníků je 20 osob.

Pořádá o.s. Terra Madoda ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu OFFCITY 2010. Tento projekt je realizován za podpory statutárního města Pardubice a Nadace české architektury. Realizuje Institut světelného designu.

www.offcity.cz
* www.svetelnydesign.cz

Účastnický poplatek:
150 Kč / celý seminář
100 Kč / jeden den semináře

 
     
       

pátek 4 / 19:00

JazzMarathon: JAZZCHAT / KYX ORCHESTRA / ART&FAKT / PASSAGE OFF

Is jazz dead??? Jednovečerní hudební maratón, jehož společnými jmenovateli jsou jazz a Východní Čechy, snad dá odpověď na tuto troufalou otázku. Během tohoto večera se na scéně Divadla 29 a Klubu 29 vystřídá několik jazzových formací z Pardubic, Chrudimi a okolí.

Hudební tělesa, skupiny, nástroje, hudebníci a hudba samotná se budou prolínat, vzájemně křížit, objevovat a stejně nečekaně zase mizet. Ze sálu do klubu z klubu do sálu ze sálu na dvůr a opět do sálu. Jazzová oáza uprostřed Pernštýnské noci !!!

Hlavními aktéry budou: pardubický kvartet JazzChat, dvaadvacetihlavý jazzfunkový bigband Kyx Orchestra z Chrudimi, mladé a velmi živě swingující nonet Art&Fakt a fusion formace Passage off.


JazzMarathon je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2010 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

Vstupné: 120 Kč, studentské: 90 Kč

 
     
   

úterý 8 / 19:00

OFFCITY_ARCHITEKTI / Cyril Říha /přednáška/

architekti vstupují --- ) :: do :: města // veřejného prostoru // architektury // Pardubic // offcity

Cyklus přednášek offcity architekti 2010 prezentuje architekty a v tomto případě nejen architekty, kteří se ve své praxi aktivně zabývají veřejným prostorem, jejich práce snesou srovnání v širším evropském kontextu.

Cyril Říha není architektem, je vědcem, výzkumným pracovníkem, teoretikem architektury a urbanismu, pedagogem. Spolupracuje s architektonickými kancelářemi, např. Sporadical nebo Robust a účastní se workshopů architektury. Vystudoval filosofickou fakultu, působí v Centru teoretických studií AV ČR, Fakultě humanitárních studií UK v Praze, a je rovněž odborným asistentem na Katedře dějin umění a estetiky VŠUP v Praze. Činnost Cyrila Říhy je těžké shrnout jen do několika vět, proto je možné očekávat od přednášky leccos. Ale jedno je možno říci s jistotou - určitě to bude zajímavé!

Pořádá o.s. Terra Madoda ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu OFFCITY 2010. Tento projekt je realizován za podpory statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.

www.offcity.cz * www.cts.cuni.cz

Vstupné: 40 Kč

 
     
   

pondělí 14 - pátek 18

TANEC PRAHA 2010

pondělí 14 / 20:00

Jarek Cemerek (CZ): Void Amongst Humans
Taneční duet Heleny Arenbergerové a Jarka Cemereka provede diváky mnoha rozdílnými atmosférami, z nichž každá však odráží pocity člověka ve velkém anonymním světě.
Délka: 35 min

Company Decalage (UK): Appel
Britský soubor založil hiphopový umělec Mickael Marso Reviere. Jeho choreografie „Appel“ inspirovaný capoeirou, současným tancem a b-boyingem je založen na živé interakci mezi dvěma tanečníky a hráčem na bansuri (flétna) a tabla.
Délka: 15 min

La Macana / Alexis Fernández, Caterina Varela (ESP): VEN
Choreografie španělsko-kubánského páru, která získala řadu ocenění – například cenu diváků a kritiků na festivalu v Madridu. Po premiéře na Kubě s ní soubor procestoval Evropu, Kubu i Brazílii. Čím jsou tito dva lidé usazení v Galicii tak výjimeční? Hloubkou a propojením, dokonalou souhrou, která fascinuje a překvapuje… jakoby popírali fyzikální zákony. Přirozeností a samozřejmostí, s níž vás vtáhnou do své hry tak, že si přejete, aby nikdy neskončila.
Délka: 12 min
Vstupné: 140 Kč


Středa 16 / 20:00

Kyklos Galaktikos uvádí - Jana Vrána: Magnet
Rozpustilý horor o mlsném zvířeti a živé magnetické vodě. Jádro skupiny Kyklos Galaktikos tvoří od roku 2009 Jana Vrána, Jan Burian a Jaroslav Hrdlička. Jejich doménou je tanec, hudba, poezie, multimedia, divadelní dokument, rituální a alchymické divadlo, bojové umění, performance a improvizace. Představení je součastí projektu Nová Síť 2010 .
Délka: 40 min
Vstupné: 100 Kč


Pátek 18 / 20:00

Debris Company (SK): Dolcissime Sirene
Neobvyklá tanečně-divadelní inscenace, která pranýřuje zveličování historie a dogmatické poselství zaznamenávající tyto události. Hra je úvahou o zpochybnění dějin a jejich politického kontextu strhnout pozornost na „velké protagonisty“ jako reprezentanty pravdy. O tom, že pravda dozrává v každém jednotlivci nezávisle, nevynucená okolnostmi, v určitém smyslu vždy subjektivní a s vlastní zodpovědností. Předlohou se stala svatba rodin Medici a di Lorena, oslava konce středověku jako apoteóza boje dobra se zlem.
Délka: 35 min

Dora Hoštová (CZ): Tore
Zápas s býkem jako rituál z dávné minulosti, ale zároveň rozporuplná tradice. Nebezpečná hra vyžadující koncentraci, sílu a bojovnost. Aréna – tlukot srdce – bezchybný krok.
Délka: 20 min
Vstupné: 140 Kč

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha pořádá občanské sdružení Tanec Praha. Pardubickou část festivalu Tanec Praha pořádá Divadlo 29 ve spolupráci s o.s. Terra Madoda za fianční podpory statutárního města Pardubice.

www.tanecpraha.cz

Festivalová permanentka: 250 Kč