Program * srpen 2017


sobota 19. srpna / 15:00–18:00 / Divadlo 29
neděle 20. srpna / 15:00–18:00 / Divadlo 29
pondělí 21. srpna / 19:00–20:00 / veřejné prostory města
středa 23. srpna / 19:00–20:00 / veřejné prostory města


Company E7KA (FR/SK): taneční workshop

Spolupráce souboru Company E7KA s místními tanečníky / uvedení rozpracovaného představení Pure ve veřejném prostoru.


Terra Madoda z.s. a Divadlo 29 si vás dovolují pozvat na taneční workshop francouzské taneční skupiny Company E7KA. Soubor bude v srpnu 2017 v rámci dvoutýdenního rezidenčního pobytu v Divadle 29 připravovat své nové představení s názvem Pure (v listopadu bude uvedeno v Divadle 29). Nedílnou součástí rezidence bude i workshop, ve kterém chce soubor spolupracovat s místními tanečníky a podělit se s nimi o to, čím se během práce na novém představení zabýval. Účastníkům workshopu se tak nabízí jedinečná šance vyzkoušet si práci s tanečníky tohoto pozoruhodného souboru.

Téma workshopu:
Cílem a smyslem workshou pro Company E7KA je využít taneční material, který vznikl při přípravě představení PURE, podělit se o něj s účastníky workshopu (v přiměřeně zjednodušené formě), tento material využít při práci v prostoru města, pomocí něj město znovu objevovat. “Chceme přinést do veřejného prostoru ladné a harmonické formy - křivky, linky a tvary, které budou součástí našeho společného tanečního slovníku. Budeme hledat živý dialog mezi tanečníky E7KA a místními tanečníky. Tahy, tlaky a protitlaky, zvedání, kutálení, klouzání, padání a naslouchání sobě navzájem i prostoru kolem sebe budou strukturovat naše duety. Takto budou naše těla moci ve městě mizet a znovu se objevovat.”

Eva Klimáčková – vedoucí Company E7KA:
Tanečnice, choreografka a pedagožka se narodila na Slovensku, studovala tanec na VŠMU v Bratislavě. Od roku 2001 žije v Paříži. Spolupracovala na řadě projektů s mnoha performery, tanečníky, hudebníky, výtvarníky, herci, akrobaty a choreografy v různých zemích - na Slovensku (Studio tanca, M. Kozánek, A. Sedláčková, atd.), v Čechách (např. Dejadonné, Duwadance), ve Francii (Kubilai Khan Investigations, Petite Fabrique, Laurent Goldring, Faustin Linyekula, atd.), v Belgii (Karine Ponties – co. Dame de Pic, D. Hernandes, L. Duclaux, atd.). Věnuje se výuce tance na tanečních školách po celém světě - v Menagerie de verre, Rencontres chorégraphiques de Seine-Saint-Denis a Canaldanse (Paris), Le Pacifique (Grenoble), CESMD (Poitiers a La Rochelle), Espace catastrophe a Laster studio (Brusel), Studio Kabako (Kongo), ProArt, Dot 504 a Duna (Praha), Lab1 a Elledanse (Bratislava), Konzervatórium v Banskej Bystrici, v Hanoi (Vietnam), v Tours, Orléans a Limoges ve Francii. V roce 2007 založila v Paříži Company E7KA s níž vytvořila několik představení uvedených v řadě zemí Evropy a Asie (Francie, Slovensko, ČR, Německo, Slovinsko, Hong Kong, atd.).

Místo:
Divadlo 29 a veřejné prostory města

Pro koho je workshop určen:
Workshop je určen pro kohokoliv se zájmem o tanec a pohybovým nadáním, jakákoli taneční zkušenost je vítána. Workshop bude veden ve slovenštině.

Přihlášky na workshop a další informace:
Tereza Krejčířová, mail: schovejse@seznam.cz, mobil: 725 538 217


www.e7ka.com

účast na workshopu je zdarma, na workshop je třeba se předem přihlásit na výše uvedeném kontaktu.

 
     

 

˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙